Zázrak podle Veroniky na vlastní oči

_MG_1176-2Jsem poměrně racionální člověk a na zázraky v reálném životě moc nevěřím. Vlastně vůbec. Čekám, že zázrak je něco omračujícího, asi tak velkého jako první ve sportce, spatření mimozemšťana, pokles váhy přes noc o 5 kilo. Skutečnost, že na zázraky nevěřím mi úplně zavřela oči, přitom to mám přímo před nosem. Ale popořádku.

Když mě napadlo to bláznovství, otevřít si salón, několik týdnů jsem četla různé diskuse, blogy a recenze uživatelů a výrobců dětské vlasové kosmetiky. Poměrně jednoduše jsem zjistila, že evropský trh s profesionální dětskou salónní kosmetikou neexistuje, tudíž jsme musela zabrousit na ten americký. Tady bojuje několik značek o své místo na trhu. Jedno mají společné, snaží se být co nejméně škodlivé a mít co nejvyšší podíl přírodních složek. To racionální matce s dítětem, které se osype po Sebamedu, bylo pozitivní. Otázky proč to někde jde a u nás ne, jsem zcela vynechala a soustředila se na výběr značky podle složení. Pro mě, racionální matku s osypaným dítětem, bez předešlých zkušeností v kosmetických přísadách, terminologiích a certifikacích, byla velká výzva. Různí regulátoři ukládají různé povinnosti, tak, aby spotřebitel měl co nejvíce informací a mohl třeba detekovat složku, na kterou je alergický. Jenže, zaběhněte si do koupelny, vezměte první plastovou flaštičku, mrkněte na složení  a musel by se stát zázrak, aby jste se dozvěděli, co je to tam vlastně namíchané.  Pokud Vás to skutečně zajímá, aspoň některé složky jsou krásně popsané na této stránce http://slozenikosmetiky.cz/. Díky ní již vím, proč mě tak příšerně po šampónu Syoss svědila vlasová pokožka. Po týdnech čtení jsem konečně vybrala tu naši kosmetiku, kupodivu i anglického distributora a těšila se na testovací zásilku.

_MG_1186_1

A dorazila a naše testovací dítě se neosypalo. Tak možná malý zázrak.  Teď už stačilo jenom splnit podmínky našich regulátorů. Jednou zásadní  je  překlad  názvu a použití produktu do našeho jazyka.  Mojí angličtině, uložené pečlivě někde hodně vzadu se do toho moc nechtělo, tak jsem požádala další racionální matku, také s osypaným dítětem o pomoc. Tehdy vznik náš zázrak, přesně řečeno ZÁZRAČNÝ ROZČESÁVAČ.  Že je fakt zázračný vidíme dnes a denně v  salónu.

Je to nejúspěšnější produkt kosmetiky Original Sprout a doopravdy funguje.

Když jako racionální matka otočím lahvičku a mrknu na INCI – to je to složení produktů – tak jsem ráda, že ty unavené oči a vrásky nejsou nadarmo.